Jaką platformę wybrać do działania marketingowego?

Bardzo często ludzie zadają mi pytanie: Jacek, jaką platformę wybrać do działania marketingowego?

A jeżeli FB to profil prywatny, czy Fanpage?

I tutaj opinie będą bardzo podzielone.

Każdy będzie bronił swojej racji i może nawet dobrze. Bo niektóre osoby potrzebują popełnić wszystkie możliwe błędy, zamiast posłuchać osób, które mają doświadczenie i dobre rezultaty.

Czytasz więc dalej na własną odpowiedzialność, ponieważ nie moją rolą jest kogoś przekonać.

Moja rola, to pomóc Tobie mieć jak najlepsze rezultaty w marketingu online.

A więc do rzeczy.

To co ja zawsze polecam zarówno moim partnerom biznesowy, jak i osobom, które proszą mnie o poradę, to wybierz sobie na początek jedną, a maksymalnie 2 platformy społecznościowe.

Niektórzy w tym momencie są oburzeni, bo myśłą, że wrzucenie kilku postów na wielu platformach da im lepsze rezultaty…

Nic bardziej mylnego, ponieważ zaufanie, wizerunek i markę osobistą buduje się tygodniami, miesiącami i latami, a nie kilkoma postami.

Ja oczywiście polecam największą platformę, jaką jest Facebook, bo tutaj mamy dostęp do kilku miliardów ludzi. A przecież o to chodzi, aby systematycznie pozyskiwać nowe kontakty i budować z nimi relacje.

Więcej na ten temat mówię w nagraniu poniżej

Idźmy więc dalej.

Jeżeli już FB to pojawiają się pytania czy działać przy użyciu profilu prywatnego, czy uruchomić fanpage?

I tutaj powiem jednogłośnie, że jeżeli chcesz działać, wykorzystując ruch organiczny (bezpłatny) to polecam profil prywatny, ponieważ na chwilę obecną FB mocno obcina zasięgi fanpage osobom, które mu nie płacą…

Działając na profilu prywatnym, niby mamy ograniczoną liczbę znajomych do 5000, jednak może nas obserwować nieograniczona liczba osób. Prowadząc więc profil w odpowiedni sposób, możemy docierać swoim przekazem do ogromnej liczby ludzi.

Oczywiście działając na jakiejkolwiek platformie, nic nie zastąpi naszego prywatnego imperium, jakim jest np. blog czy też wlog. I nie mówię tu o blogu na jakimś darmowym blogspocie.

Mam na myśli blog, który zbudujemy od podstaw na własnej domenie i własnym serwerze i o tym pisałem osobny artykuł TUTAJ

Dlaczego?

Wyobraź sobie sytuację, że dajesz na FB ogromną wartość, budujesz wizerunek i markę i nagle coś przeskrobałeś na FB i Twoje konto nagle znika, a wraz z nim cała wartość.

Takie sytuacje miały już wielokrotnie miejsce i również takie sytuacje działy się na darmowych blogspotach.

Dlatego też zawsze polecam, aby zastanowić się dobrze nad tym, gdzie zamieszczamy swoje wartości.

Kolejnym atutem budowania bloga, jest możliwość mocnej automatyzacji naszego biznesu i o tym właśnie mówiliśmy razem z Tomkiem Damianem w artykule TUTAJ, dlatego nie będę jeszcze raz opisywał

Jeżeli jesteś głodny praktycznej wiedzy, zapoznaj się koniecznie z nagraniem poniżej, w którym z pewnością znajdziesz kilka smaczków dla siebie.

I jeszcze jedno.

Jeżeli zabrałeś/aś jakąś wartość dla siebie z dzisiejszego materiału, zostaw poniżej lub na YT komentarz i będę wdzięczny, jeżeli udostępnisz ten wpis na swoim profilu, za co z góry ogromnie dziękuję <3

 

2 Replies to “Jaką platformę wybrać do działania marketingowego?”

  1. IWitaj. Bardzo dobrze to opisałeś. I się z Tobą z tym zgodzę. Blog na blog spocie nie jest bezpieczny. Może darmowy to wszystkim pasuje ale jak boli serducho, gdy kradną Ci zdjęcia, i tracisz kontakty. Jestem Ci wdzięczna za te wartości, jakimi się z nami dzielisz. Masz wielkie serducho. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *