Dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesów w marketingu online

Cześć, dzisiaj postanowiłem podzielić się z Tobą wszystkimi moimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, aby pomóc Tobie w osiągnięciu sukcesu w marketingu internetowym oraz marketingu sieciowym, budowanym przy użyciu internetu.

Głównym problemem, który jest sprawcą większości niepowodzeń w marketingu internetowym i marketingu sieciowym to fakt, że większość ludzi nie chce zapłacić ceny z góry, chcą odnieść sukces bez większego zaangażowania, bez inwestycji czasu i pieniędzy, a to jest koniecznością.

Budowanie jakiego kolwiek biznesu, możemy porównać do baru szybkiej obsługi. Wchodzisz, wybierasz to co chcesz zjeść, płacisz i dopiero zaczynasz konsumować. Nigdy na odwrót i to jest właśnie zapłacenie ceny z góry.

W biznesie zapłacenie ceny z góry to inwestycja nie tylko w produkt, narzędzia, system itd. tutaj kluczową inwestycją jest inwestycja w samego siebie, inwestycja w rozwijanie kompetencji, które są potrzebne do prowadzenia tego modelu biznesowego oraz decyzja z czego dzisiaj jestem w stanie zrezygnować na poczet tego, aby za jakiś czas odnieść ogromny sukces.

Co mam na myśli pisząc że musimy podjąć decyzję o rezygnacji z czegoś?

To może być rezygnacja z oglądania telewizji, rezygnacja z wychodzenia na piwko z kolegami, rezygnacja z wyjazdu na wakacje itd. Dokładnie, rezygnacja z tego, co dzisiaj daje nam chwilowe zadowolenie, które w żadnym wypadku nie przekłada się na odniesienie sukcesu. Tak, musimy z czegoś zrezygnować, ponieważ doba ma tylko 24h, czy to u Ciebie czy u innych ludzi i tego nie zmienimy, więc musimy odrzucić to co nas nie zbliża do osiągnięcia naszego zamierzonego celu.

Kolejny krok to jak już wcześniej pisałem – “MUSISZ” nabyć nowe kompetencje, które są potrzebne do właściwego działania, jednak nie wystarczy przeczytać 1000 książek oraz odbyć 126 szkoleń, trzeba zdobytą wiedzę wdrożyć w działanie, bez którego zdobyta wiedza nie ma żadnej wartości.

Kolejny ważny element całej układanki to coś, co wiele osób często bagatelizuje jest taki, że chcemy korzystać z wiedzy dostępnej tylko ZA DARMO w której nie znajdziemy wszystkiego co jest potrzebne aby pójść właściwą drogą. 

Skąd to wiem?

Otóż od ponad 4 lat jestem praktykiem tego biznesu i kiedyś też zaczynałem od totalnego zera, nie miałem bladego pojęcia o biznesie online, szukałem magicznych guzików, szukałem rozwiązań za które nie musiałbym płacić.

I co?

Okazywało się że wszędzie brakowało tych kluczowych elementów, a przede wszystkim nie miał mi kto tego wytłumaczyć i pokazać krok po kroku co z czym połączyć i jak to zrobić, ponieważ często bezpłatne porady, które znajdowałem w sieci, były udzielane przez teoretyków a nie przez praktyków, a jeżeli już była to porada praktyka, to nie było w niej wszystkiego co potrzebne do profesjonalnego budowania biznesu online.  Wszystkie brakujące elementy całej układanki znalazłem dopiero wtedy, gdy podjąłem decyzję o zakupie płatnych kursów praktycznych, które były prowadzone przez praktyków krok po kroku i okazało się, że czas który poświęciłem na szukanie bezpłatnych wskazówek, to czas w którym nie zrobiłem nic, czas który tak na prawdę straciłem, bo szukałem oszczędności.

Była to dla mnie świetna lekcja, z której wyciągnąłem wiele wniosków.

W tym samym czasie, kiedy ja zakupiłem płatne kursy działania online, zakupiło je wiele innych osób, które również chciały działać w tym biznesie i najzwyczajniej ich dzisiaj w tym biznesie nie ma, lub nadal biegają za własnym ogonem, ponieważ zakupili kursy i szkolenia, z którymi nic ale to nic nie zrobili, bo zabrakło samodyscypliny, zabrakło determinacji i systematyczności, bez której nie jesteśmy w stanie odnieść sukcesu na żadnej płaszczyźnie naszego życia. Czy to będzie biznes, sport, zdrowie czy budowanie rodziny.

Wyobraź sobie, że zaczynasz się odchudzać i wprowadzasz dietę na 2-5 dni a później wracasz do starych nawyków, zaczynasz ćwiczyć przez kilka dni, a później odpuszczasz. Czy tym sposobem odniesiesz sukces w odchudzaniu? Oczywiście że nie i okazuje się że często jest tak, że zakupiliśmy sprawdzony przepis na skuteczne odchudzanie, zapłaciliśmy pieniądze, a nasza waga nic się nie zmieniła. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – nic z tym nie zrobiliśmy, zabrakło determinacji, zabrakło skupienia na celu i zabrakło systematyczności. Tak naprawdę decyzja o sukcesie nie została podjęta. 

I dokładnie tak samo jest u wielu osób, które dzisiaj CHCĄ budować biznes online. Tak wiele osób tylko CHCE , ale boją się zapłacić ceny z góry, lub jeżeli ją nawet zapłacą, to nie mają swojego prawdziwego DLACZEGO, dlaczego mieliby to robić, dlaczego mieliby sobie dzisiaj odmówić wielu przyjemności, dlaczego, dlaczego, dlaczego…

Pamiętaj że decyzja jest podjęta dopiero wtedy, gdy zaczyna się systematyczne działanie, oraz pojawia się determinacja na osiągnięcie celu, a tą determinację jest w stanie obudzić tylko i wyłącznie Twoje gorące DLACZEGO !!!

Pomyślisz – co ten Jacek plecie, co on mi tu będzie pieprzył, jaka determinacja, jakie dlaczego, jakie płatne kursy itd…

To o czym dzisiaj piszę, to zbiór moich doświadczeń, zbiór moich wzlotów i upadków, to zbiór wszystkich moich spostrzeżeń z ostatnich kilku lat, oraz ostatnich kilku tygodni, w których przeprowadziłem praktyczne warsztaty z budowania wizerunku, marki i właściwego budowania biznesu online o nazwie “POLIGON” i ta nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ zapowiedziałem osobom na samym wstępie, że jest to kurs, po którym każdy kto podejdzie do niego na 100% i zaangażuje się na 120% aby z tygodnia na tydzień odrobić sumiennie zadania, które zadam na poszczególnych sesjach, będzie miał ponadprzeciętne wyniki w działaniu online. Zapowiedziałem, że jak sama nazwa mówi POLIGON,  to miejsce na którym nie jest łatwo, będzie pot, będą łzy, będą trudności, jednak  kto przetrwa i skupi się na wykonywaniu zadań, później z dnia na dzień będzie już o wiele łatwiej.

I tak się stało 🙂 Ale czy u wszystkich??? 

Oczywiście że nie !!!

Sesję I poligonu zaczęło 32 osoby, po tygodniu na kolejnej II sesji było 22 osoby, oczywiście wszystkie osoby, które zaczęły warsztaty otrzymały dostęp do nagrania – czy go przerobiły? Wątpię, ponieważ znam ludzkie zachowania nie od dziś. Na sesji III swoją obecnością zaszczyciło mnie o dziwo 20 osób, jednak większość z nich, nie odrobiła zadań domowych, podając różne dziwne powody. W końcu przyszedł czas na sesję IV, w której udział wzięło 12 osób. Każda z sesji trwała po 3h konkretnych praktycznych warsztatów i te 12 osób wytrwało do końca, jednak nie każda z tych osób zrobiła wszystko co trzeba było zrobić.

Wszystkie zadania wykonało w ok. 90% tylko 6 osób.

Oczywiście nie mówię że reszta odpadła, ponieważ ponad połowa osób, które zaczęły warsztaty na poligonie, powoli wdrażają zdobytą wiedzę i te osoby pójdą do przodu, ale woniej niż ta SZÓSTKA, jednak doskonale wiem, że osoby które pojawiły się tylko na pierwszej sesji, raczej nigdy nie odniosą spektakularnych sukcesów w marketingu online.

Być może się mylę, jednak moje doświadczenie mówi coś innego.

Ludzie często zapłacą duże pieniądze za wartościową wiedzę i nic z tym nie zrobią, bo nie mają swojego prawdziwego DLACZEGO, oni często tylko coś CHCĄ.

Kilka nagranych opinii o POLIGONIE znajdziesz TUTAJ a jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, wypełnij ankietę którą tam znajdziesz, abym mógł się z Tobą skontaktować.

Pamiętaj – Ludzie nie odnoszą sukcesów, ponieważ tylko mówią że chcą, jednak brakuje głównych, kluczowych elementów, które do tego sukcesu ich doprowadzą.

Podsumowując w skrócie dzisiejszy wpis.

Kluczem do sukcesu jest zdobycie praktycznej wiedzy od osoby, która jest w miejscu w którym sam chcesz być, systematyczne stosowanie jej u siebie w 100% i gorące DLACZEGO, które spotęguje determinację i da motywację do działania !!!

Cieszę się że wytrwałeś do końca. Jeżeli uznałeś/aś ten artykuł za wartościowy, skomentuj poniżej oraz podziel się nim z innymi osobami, którym może się ta wiedza przydać.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Jacek Stanek

6 Replies to “Dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesów w marketingu online”

  1. Świetny artykuł. Jacku mega wartość, a najbardziej wartościowym w nim jest człowiek tzn. Ty sam 🙂 oraz Twoja wytrwałość, determinacja i własna motywacja jako najlepszy przykład dla nas 🙂 Zarażasz swoim przykładem dajesz nam swoje doświadczenia 🙂 <3 Dziękujemy 🙂

  2. Jacku masz rację jak coś jest za darmo, choćby najwartościowsze, to człowiek to olwea. Jednak jak trzeba zapłacić i zapłaci, to wtedy robi wszystko, by znaleźć na to czas i wykorzystać. Nie miałam swojego WIELKIEGO DLACZEGO i nie skupiałam się nad tym, by mieć świetne wyniki w pracy, ale teraz już wszystko się zmieniło dzięki jednej sesji wizualizacji.
    Jednak to kosztuje i pragnę dotrwać do końca i ulepszać swoje życie. Dzięki za świetny wpis Jacku i do zobaczenia na Sesji Dyrektorskiej w sobotę.
    PS jak widzisz już przestaję się bać i zaczynam głośno wyrażać swoje zdanie.

  3. Świetny wpis Jacku jak i z resztą wiele innych. Cieszę się że Ciebie poznałem i uczestniczyłem w POLIGONIE. Co prawda troszkę jestem w tyle, jednak biorę się do roboty i nadganiam zaległości.
    Jeżeli chodzi o moją opinię to bardzo polecam Jacka, gdyż świetnie merytorycznie i praktycznie tłumaczy krok po kroku co trzeba robić by iść do przodu.A poza tym dowiedziałem się wiele na temat pracy z komputerem w sieci i jego możliwościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *