Kim tak na prawdę jest Lider

Często spotykamy się z różnymi opiniami na temat tego kim jest lider, czym ta osoba się wyróżnia, co ta osoba robi, że zasługuje na miano lidera. Mam tutaj na myśli osobę, która zostanie okrzyknięta jako prawdziwy lider, a nie osobę która stała się samozwańczym liderem, ponieważ jest to ogromna różnica.

 

Przejdźmy więc do rzeczy.

 

Czy lider to tylko osoba, która osiąga dobre wyniki w biznesie czy sporcie?

 A może liderem może być rodzic?

Może nauczyciel w szkole?

 

Mówiąc krótko, lider to osoba, która przekazuje dobre wzorce, to osoba która jest dobrym przykładem dla innych, to osoba, którą warto naśladować, jeżeli chcemy osiągnąć to, co lider osiągnął.

 

Warto abyś zapamiętał ważną kwestię, jeżeli chcesz zostać liderem: 

 

Czy to dzieci, czy partnerzy biznesowi nie będą robić tego o czym mówisz, będą naśladować to co TY ROBISZ !!!

 
Lider to nie tylko osoba, która osiąga sukcesy.
Lider to osoba która inspiruje innych ludzi do pozytywnej zmiany swoim zachowaniem oraz swoją postawą.
 
Jeżeli więc jesteś rodzicem, który założył swoją rodzinę – jesteś liderem i dziecko zaczyna naśladować to co robią rodzice, zaczynają kopiować i duplikować wzorce, które każdego dnia są mu serwowane.
 
Jeżeli dziecko widzi, że czytamy książki, chętniej sięgnie po książkę.
Jeżeli dziecko wychowywane jest w szanującej się i kochającej się rodzinie, potrafi kochać i szanować innych ludzi, co więcej ma do ludzi ogromny szacunek.
Jeżeli widzi, że rodzice spędzają wolny czas przed telewizorem, dziecko chce robić to samo.

itd.

 

Tak samo jest w biznesie rekomendacyjnym i nie tylko.

 

Jeżeli chcesz być liderem, chcesz inspirować innych ludzi oraz budować zespoły Twoich marzeń, musisz pracować głównie nad samym sobą, czerpiąc inspirację oraz duplikując zachowania osób, które są dla Ciebie przykładnymi liderami.

 

Nie ma innego lepszego sposobu na to, abyś po jakimś czasie został okrzyknięty prawdziwym liderem, liderem który jest szczęśliwy i zadowolony z efektów swojej pracy.

Pamiętaj że jeżeli dzisiaj jeszcze nie czujesz się liderem, to mam dla Ciebie bardzo dobrą informację – “Możesz się tego nauczyć” pod warunkiem że wejdziesz w środowisko, które będzie Ciebie ciągnęło w górę a nie w dół, środowisko które będzie Cię każdego dnia wspierało, środowisko które będzie dla Ciebie wzorem do naśladowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *