Która ręka ważniejsza, prawa czy lewa

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, która z rąk jest Ci bardziej potrzebna? A może jedna z nich jest niepotrzebna? Czy jeżeli uderzysz młotkiem jeden palec, który będzie mocno skaleczony, to boli nas tylko palec, którym nic nie możemy zrobić, czy mamy problem z całą dłonią? Pomyślisz, co ten Jacek znowu wymyślił i co on kombinuje, do czego zmierza?

 

Otóż wiele osób chce żyć szczęśliwie, ale szczęśliwe życie możemy właśnie porównać z dłonią, bo kiedy jeden z kluczowych elementów mających wpływ na szczęśliwe życie szwankuje, to tak na prawdę nie możemy być w pełni szczęśliwi.

 

Pomyśl co dla Ciebie w życiu jest najważniejsze, co ma wpływ na to, że Twoje szczęście sięga zenitu?

 

Dla przykładu w moim przypadku najważniejsze elementy które pozwalają mi być szczęśliwym człowiekiem to:

 

– Dobre zdrowie

– Kochająca się rodzina 

– Rozwój osobisty 

– Wolny czas dla rodziny 

– Pieniądze (nie same w sobie, ale jako narzędzie ułatwiające życie i niezbędne do realizacji większości celów)

 

Wiem doskonale, że jeżeli zaczyna brakować jednego z  tych elementów, które mają wpływ na nasze szczęście, wszystko zaczyna szwankować.

 

Dlaczego o tym piszę?

 

Ponieważ wiele razy w moim życiu, były sytuacje w  których jeden z tych kluczowych elementów został wyeliminowany z naszego życia rodzinnego i myślisz że poziom szczęścia się nie zmieniał?

 

Zmieniał się i to bardzo.

 

Jednak zawsze szukałem rozwiązań, aby naprawić zaistniałą sytuację, a kiedy szukałem, zawsze pojawiały się różne rozwiązania i różni ludzie, którzy się pojawiali na mojej drodze i czasami sam nie wiem skąd oni się pojawiali. Po prostu szukając, Bóg ich stawiał na mojej drodze. 

 

Tak też się stało całkiem jakiś czas temu. 

 

Szukałem rozwiązania na pewien problem i kiedy powiedziałem o tym do mojej żony, dokładnie dwa dni później zadzwonił telefon, i już po krótkiej chwili rozmowy, na moich ustach pojawił się banan radości, ponieważ otrzymałem jak na tacy rozwiązanie na mój problem 

 

W krótkiej chwili szczęście moje i mojej rodziny nabrało przepięknych kolorowych barw ????

 

Dzięki temu że wszystko powróciło do najwyższego poziomu szczęścia, dzisiaj mogę się tym dzielić z innymi, ponieważ w pierwszej kolejności musimy coś posiadać, aby móc pomagać innym oraz się tym dzielić.

Bo jak możesz komuś pomóc zarobić pieniądze, skoro sam ich nie zarabiasz…

Jak możesz komuś pomóc być zdrowszym, jeżeli Twoje zdrowie wisi na włosku i szukasz rozwiązania…

 

Jeżeli jesteś otwarty na pomoc innym ludziom, chcesz mieć więcej zdrowia, więcej czasu,  więcej pieniędzy i więcej szczęścia, daj znać w ankiecie poniżej, a myślę że znajdziemy wspólny mianownik i wspólnie zmienimy chociażby małą cząsteczkę świata na lepsze…

One Reply to “Która ręka ważniejsza, prawa czy lewa”

  1. O bardzo wielu ważnych rzeczach zapominamy w codziennej gonitwie. Tymczasem tylko równowaga tych pięciu elementów daje prawdziwe szczęście. Ci, którzy to odkryją, dojdą do tego, łapią balans i żyją spokojnie. Z uśmiechem satysfakcji na ustach. Wiedzą, co jest ważne ????. Ty wiesz i fajnie, że uświadamiasz to innym ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *