Jak ważna jest motywacja?

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Tobą kolejnym kluczowym elementem, bez którego trudno jest osiągnąć sukces, zarówno w biznesie jak i w innych obszarach naszego życia. Człowiek który nie jest zmotywowany, raczej nie osiągnie w życiu dużego sukcesu.

A więc przejdźmy do tego jakie są rodzaje motywacji?

Motywację dzielimy na zewnętrzną oraz wewnętrzną i tutaj wiele osób się gubi, szukając tej motywacji na zewnątrz, jadąc na szkolenie motywacyjne, dzwoniąc do swojego lidera z prośbą o zmotywowanie i tak w kółko, jednak taka motywacja jest tylko chwilowa i bardzo szybko przestaje działać, dlatego dzisiaj skupię się na motywacji która daje o wiele więcej korzyści i jest to motywacja, która się cały czas odnawia, motywacja do której nie potrzebne są osoby trzecie…

Zewnętrzna motywacja nie jest trwała z prostego powodu – pojawia się tam coś, z czym nasz umysł bardzo często walczy – “bo ktoś nam mówi że coś musimy zrobić” , natomiast wewnętrzna motywacja, to dążenie do tego, czego tak na prawdę sami chcemy, to coś czego na prawdę pragniemy i jesteśmy gotowi stanąć na uszach, aby osiągnąć wyznaczony cel.

A więc jak to zrobić, aby ta wewnętrzna motywacja się pojawiła?

Zacznij od dokładnego sprecyzowania oraz zapisania swojego “DLACZEGO” .

Tak dobrze czytasz, zapisz swoje Dlaczego, które musi być takie, że na samą myśl pojawiają się w oczach łzy szczęścia i ciary na plecach. To ma być coś, co na samą myśl powoduje, że czujesz się szczęśliwym człowiekiem, to ma być coś na czym Tobie na prawdę zależy.

Posłużę się tutaj swoim przykładem, ponieważ będzie mi to najłatwiej zobrazować, bo znam dokładnie swoje gorące “DLACZEGO”

Moje DLACZEGO, które każdego dnia powoduje, że budzę się z uśmiechem na ustach, oraz budzi we mnie ogromną motywację do działania to moje dzieci, moja żonka, moja rodzina, na której mi najbardziej zależy, zależy mi na tym, aby zapewnić jej bezpieczeństwo na każdej płaszczyźnie życia.

Pragnę również życia na własnych warunkach, a nie życia na warunkach innych osób, pragnę pozostawić po sobie świat o wiele lepszy, niż go zastałem w dniu moich narodzin, pragnę pozostawić po sobie ogromną wartość, która będzie służyła następnym pokoleniom, a robiąc to, pragnę pomóc zmienić życie jak największej liczbie ludzi, którzy pozwolą sobie w tym pomóc.

To jest właśnie moje “GORĄCE  DLACZEGO” które motywuje mnie każdego dnia, które budzi mnie każdego dnia, oraz spędza sen z powiek, gdy jest bardzo późna godzina i Ty również musisz odnaleźć w sobie coś, co będzie Twoim  paliwem do budowania wewnętrznej motywacji, bo jeżeli masz swoje DLACZEGO to bardzo szybko znajdziesz sposób, JAK to zrobić, oraz pojawią się na Twojej drodze właściwe osoby, które pomogą Ci to zrobić…  

Twoją wewnętrzną motywację również podniesiesz czytając wartościowe książki, wartościowe audiobooki, szkolenia praktyczne i środowisko, które będzie Cię doceniało, wspierało. Środowisko w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Środowisko w którym czujesz że żyjesz !!!

Znam to z autopsji 🙂

Wyobraź sobie, że kiedyś staniesz oko w oko ze swoim już dorosłym dzieckiem, które Ciebie zapyta:

Tato, dlaczego nie robiłeś tego co robił pan “X” który jeździ ze swoją rodziną 5 razy w roku na wakacje.

Co wtedy odpowiesz swojemu dziecku, że nie miałeś motywacji?

Że nie miał Cię kto zmotywować? 

Że nie chciało Ci się czytać książek, uczyć i rozwijać?

Że nie chciało się Tobie usiąść i zapisać swojego “GORĄCEGO DLACZEGO” ???

Chcesz to zmienić, chcesz odnaleźć swoją wewnętrzną motywację? znajdź swoje DLACZEGO .

Przejdź więc do najważniejszego elementu całej układanki i odpowiedz sobie na kilka kluczowych pytań, zapisując odpowiedzi na papierze:

 1. Dlaczego robisz to co robisz?

 2. Dlaczego chcesz zrealizować cele, które sobie wyznaczasz?

 3. Po co to wszystko robisz?

 4. Jak zmieni się Twoje życie kiedy osiągniesz wyznaczony cel?

 5. Jak się będziesz czuł, kiedy go osiągniesz?

 6. Jaką wartość wniesiesz w życie innych ludzi, osiągając swój cel?  

Mógłbym tu wypisać jeszcze dziesiątki pytań, które pomogą Tobie konkretnie sprecyzować Twoje Palące Dlaczego, które będzie najlepszym paliwem do odpalenia Twojej wewnętrznej niekończącej się motywacji, jednak pozostawię to dla Ciebie, ponieważ to ma być Twoje a nie moje DLACZEGO !!!

Zacznij więc kierować się sercem, zacznij się kierować tym czego pragniesz, wypisz wszystkie swoje cele i marzenia, sprecyzuj dokładnie pytania, a przestaniesz toczyć ciągłą walkę pomiędzy sercem a umysłem, bo kiedy serce będzie wiedziało gdzie chcemy podążać, co chcemy robić i DLACZEGO to chcemy robić, to umysł zacznie podążać za sercem.

A wtedy stanie się magia, pojawi się Twoja prawdziwa wewnętrzna motywacja, bo Twój umysł dostanie przejrzysty obraz tego, PO CO ma się zaangażować w pracę, po co ma wykonać każdego dnia więcej pracy, po co masz wstać wcześniej z łóżka, zamiast jeszcze sobie poleżeć, po co masz podnieść telefon, aby zadzwonić do ludzi, po co masz robić to, czego do tej pory cholernie się bałeś lub bałaś. 

Znajdź wreszcie to swoje DLACZEGO i przestań stękać, że ktoś miał lepiej, że ktoś ma lepszą gadkę, że ktoś potrafi to, potrafi tamto, że ktoś to jest lepszy od Ciebie itd…..

Wyrzuć z głowy te wszystkie bzdury, bo każdy urodził się takim samym człowiekiem jak TY i JA, każdy rodząc się niczego nie umiał, nikt nie urodził się z umiejętnością pisania czy z umiejętnością obsługi komputera, tylko każdy się tego nauczył lub nie, ponieważ miał swoje DLACZEGO lub o to nie zadbał i ten wybór należy tylko do nas samych a nie do kogoś innego.

Jeżeli uważasz ten artykuł za wartościowy, oraz uważasz że może on pomóc Tobie oraz innym zmienić życie na lepsze, zostaw po sobie ślad w postaci komentarza, oraz podziel się nim ze światem, udostępniając go innym, za co z góry dziękuję <3 <3 <3

 

P.S. Mam również dla Ciebie niecodzienny prezent, który możesz zabrać dla siebie teraz, a jest nim dostęp do cyklu mega wartościowych webinarów z rozwoju osobistego, z których sam systematycznie korzystam i dzięki którym realizuję swoje wyznaczone cele krok po kroku, bo kto się nie rozwija, ten się zwija.

Zapisz się TERAZ klikając TUTAJ. 

 

 

3 Replies to “Jak ważna jest motywacja?”

 1. Świetny wpis. Zagadnienie motywacji jest często poruszane w kontekście naszego “dlaczego”.
  Każdy człowiek to może mieć inne “dlaczego”. Temat ten powinien nam towarzyszyć każdego dnia i każdej godziny. Im mocniejsze nasze “dlaczego” poparte sercem, miłością, rozumem oraz odpowiedzialnością tym większa motywacja. Potrzeba więcej takich “przypomników”
  każdego dnia, wtedy nasza motywacja staje się naszą wewnętrzną motywacją i podświadomość przyjmie ją za swój priorytet.

 2. Bardzo mądry wpis na temat motywacji. Zrozumiałem , że moje serce ciągle walczy z rozumem. Jak dotychczas umysł przeważa nad sercem, czas to zmienić. Słowo “dlaczego” zaprząta mi od jakiegoś czasu mój umysł, szczególnie kiedy piszę artykuły do bloga. Jednak trzeba dać szansę sercu.
  Dziękuję za fajny wykład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *