Zabójca ludzkich marzeń

Większość ludzi na świecie pragnie być szczęśliwym człowiekiem. Od najmłodszych lat w naszych głowach pojawiają się ogromne marzenia, które z biegiem czasu zaczynają zanikać z różnych powodów. Bardzo często są to wymówki, spowodowane strachem, strachem przed porażką, strachem przed sukcesem, strachem przed opinią innych ludzi, więc kiedy pojawia się możliwość, która mogła by nam pomóc w realizacji naszych marzeń, nasz wewnętrzny mówca zaczyna nam mieszać w głowie i często wyszukujemy nieprzemyślane odpowiedzi, bo tak jest łatwiej i wygodniej.

 

Kiedy ktoś pokazuje nam coś, co może nam pomóc w realizacji swoich marzeń, bez większego namysłu mamy gotowe odpowiedzi, które w żaden sposób nie pomogą Tobie wznieść się na szczyt i chowasz się jak małe dziecko, odpowiadając takimi słowami.

 

Mówisz, że to nie dla Ciebie, bo się boisz!

Mówisz, że nie masz czasu, bo się boisz!
Mówisz, że to nie działa, bo się boisz!
Mówisz, że się musisz z tym przespać, bo się boisz!
Mówisz, że nie potrzebny Ci piękny samochód, bo się boisz!
Mówisz, że nie musisz jechać na wczasy, bo się boisz!
Mówisz, że nie zależy Ci na sukcesie, bo się go boisz!
Mówisz, pieniądze szczęścia nie dają, bo się boisz!
Mówisz, Tobie to się udało, bo się boisz!
Mówisz, że to naciąganie ludzi, bo się boisz!
 
Tak!!!
 
Każda wymówka jest spowodowana strachem przed czymś nowym, strachem przed porażką, strachem przed powrotem do poziomu ucznia, strachem przed tym co ludzie powiedzą, kiedy zaczniesz robić coś ponadprzeciętnego…
 
Wiesz co?
U mnie też nie jest to takie kolorowe, też się każdego dnia boję, przełamuję swoje lęki, dogaduję się ze swoim wewnętrznym głosem, który często mi głośno woła za uszami – Jacek uważaj, Jacek, to może się nie udać, Jacek, to może wymagać dużo czasu aż się tego nauczysz… itd……
a jednak każdego dnia mam wybór, albo porzucić swoje marzenia, albo je realizować,
mam wybór albo każdego dnia działać mimo strachu, albo się poddać i usiąść na laurach…
a gdyby się okazało, że poddałem się przed samą metą???
 
To z pewnością bardziej by bolało, niż włożony wysiłek w codzienne wyprzedzanie własnego strachu, który jest nieodzownym elementem całego naszego życia.
 
Mam również dla Ciebie dobrą informację:
 
Znam takie miejsce, w którym ludzie porzucają większość swoich lęków, miejsce w którym ludzie zmieniają swoje życie, miejsce gdzie inni ludzie pomogą Tobie realizować Twoje marzenia, miejsce gdzie nigdy nie zostaniesz sam ze swoimi lękami, jedyne na co musisz się odważyć, to chęć zrozumienia i zaufania, że takie miejsca istnieją, że są ludzie którzy chętnie Tobie w tym pomogą, jednak nic nigdy nie wydarzy się bez Twojego udziału i bez Twojej chęci zmiany życia na lepsze.
 
I jeszcze jedno.
 
Pomyśl sobie jak byś się czuł, gdybyś tym samym pomógł innym ludziom zmienić swoje życie, jak zmieniłby się świat, gdybyś przyczynił się do zmiany życia na lepsze setek, tysięcy a może nawet milionów ludzi na świecie???
 
Jak byś się czuł???
 
Pamiętaj że każdy się czegoś boi i bardzo dobrze, ważne aby się bać tego, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na ludzkie życie, a jeżeli jest to strach przed robieniem czegoś dobrego, to jest to nic innego jak sabotowanie własnych marzeń.
 
Odważ się i żyj życiem, realizując swoje najskrytsze marzenia.
 

 

 

Jeżeli jesteś gotowy lub gotowa na zmianę życia na lepsze, wypełnij ankietę poniżej a chętnie Tobie pomogę, pod warunkiem, że masz gorące pragnienie zmiany swojego życia.

3 Replies to “Zabójca ludzkich marzeń”

 1. Jestem gotowy pomagać ludziom, ale teraz widzę, że jest we mnie strach. Boję się, bo zbyt wiele razy doznałem odmowy. Nadal próbuję przełamywać strach ale z marnym skutkiem. Wiem, na kogo mogę zawsze liczyć, kto zawsze poda pomocną dłoń. Ty Jacku jesteś taka opoką, na której można polegać. I wiedz, że mimo wszystko , ja się nie poddam.

 2. To prawda, otwartym warto być zawsze a bezcennym jest pomagać innym. Warto również pogadać na ten temat z samym sobą aby nie ominęło nas coś ciekawego tylko z powodu własnych wymówek. Super artykuł Jacku 🙂

 3. Większosc ludzi , żyje w ramach , ktore okreslili im rodzice , srodowisko , szkoła….
  Boja sie jakichkolwiek zmian.
  To normalne bo każdy boi sie nieznanego.
  Wystarczy tylko jeden krok , aby poznac cos innego , cos co moze zmienic wszystko , cale życie.
  Ja tez kiedys , sie balam , ale sama sobie jestem wdzieczna , ze przelamalam strach i przeląmuje go kazdego dnia..i dzieki temu spełniam swoje marzenia.
  A Tobie dziekuje za to ze mi to pokazałes. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *