Droga do sukcesu to Marzenia, Cele, Twoje Dlaczego i Determinacja

Droga do sukcesu to Marzenia, Cele, Twoje Dlaczego i Determinacja.

Droga do sukcesu to Marzenia, Cele, Twoje Dlaczego i DeterminacjaWiele osób szuka swojej drogi do sukcesu, zapominając o najważniejszych elementach tej całej układanki. Słowo sukces to oznacza dla każdego człowieka coś innego, ale z pewnością dla każdego ma bardzo duże znaczenie.

Może to co teraz Tobie powiem nie będzie dla Ciebie czymś nowym, ponieważ wiele razy słyszałeś takie słowa jak: 

  • Marzenia

  • Cele

  • Dlaczego

  • Determinacja

Czy brzmią znajomo ??? Z całą pewnością tak, więc dlaczego do cholery nie wykorzystujesz ich w praktyce.

Nie myśl że ludzie którzy osiągnęli duży sukces, siedzieli z założonymi rękami, a on sam do nich przyszedł i tutaj najlepszym przykładem kolejny raz są sportowcy.

Każdy znany sportowiec aby wyjść na podium, musi kilka lat trenować, ale to nie wszystko aby znaleźć się na podium, ponieważ muszą się pojawić czynniki, które spowodują że się tam właśnie znajdzie.

A więc na samym początku pojawia się “Marzenie” o czymś, w kolejnym kroku musimy swoje marzenie zamienić na dokładnie sprecyzowany “Cel” – cel który musimy dokładnie zapisać, ale nie wystarczy że zapiszesz np. Chcę mieć nowego Mercedesa.

Nie to tak nie działa !!!

Sprecyzować Cel to znaczy zapisać go z dużą dokładnością np.

Jest 31.12.2016 roku i odbieram z salonu mojego Mercedesa klasy “S”  w kolorze czarnym, z felgami ….., tapicerką ……., silnik……, itd.

Oczywistą sprawą jest że cel musi być opatrzony w realną datę, bo jeżeli dzisiaj zarabiasz 1200zł, a celem Twoim będzie za miesiąc odebrać takiego Mercedesa to szczerze muszę Ci powiedzieć że jesteś Wariat, a z takimi się nie zadaję.

Jeżeli masz już ten cel zapisany z realną datą, u wielu osób pojawiają się największe wątpliwości co do osiągnięcia tego celu.

A wiesz czemu tak się dzieje ???

Ponieważ takie osoby nie znają swojego “Dlaczego” – dlaczego miały by się poświęcić aby ten cel osiągnąć.

I tutaj najczęściej większość osób się poddaje, porzucając swoje marzenia i wmawiając sobie że to jest dla nich nie osiągalne, lub za trudne albo że się do tego nie nadają.

Jeżeli jesteś nastawiony na sukces, to koniecznie musisz znaleźć swoje “Dlaczego” – obrać Cel i z włożyć ostatni element tej całej układanki czyli “Determinację“.

Ale teraz znowu muszę Cię zmartwić, ponieważ będziesz musiał zacząć systematycznie uczyć się, najlepiej od osoby, która taki cel już osiągnęła i zacząć “Działać” a to jest kolejne miejsce, w którym osoby często rezygnują z osiągnięcia swojego celu, ponieważ spadają do pozycji “Ucznia” i tutaj kolejny raz wiele osób, zakopuje swoje marzenia do piachu.

A więc jeszcze raz:

Jeżeli chcesz odnieść sukces, ucz się najlepiej od osoby, która już tego dokonała i podążaj drogą właściwą a nie własną. Tym sposobem skrócisz drogę oraz zaoszczędzisz dużo czasu oraz energii, aby osiągnąć zamierzony Cel.

Jak zwykle zapraszam Cię do Video.

P.S. Dobra rada.

Jeżeli chcesz coś w życiu zmienić na lepsze, koniecznie zastosuj moje porady i dołącz do nich sprawdzoną metodę CUD czyli:

C zas

U nieść

D u….ę !!!

Droga do sukcesu to Marzenia, Cele, Twoje Dlaczego i Determinacja
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *