Jak wybrać swoją niszę do blogowania

Witam Cię serdecznie w moim kolejnym wpisie, w którym postaram się pomóc Tobie, odnaleźć to, o czym chciałbyś pisać na swoim blogu, ponieważ jest to bardzo często zadawane pytanie, przez osoby z którymi współpracuję i nie tylko. Często osoby mówią – Jacek, chciałbym się dzielić rozwiązaniami z innymi ludźmi tak jak Ty to robisz, ale tak naprawdę nie wiem o czym pisać i jaki temat jest dobry, bo mam głowę pełną pomysłów, jednak nie wiem który będzie najlepszy…

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz dzielić się wiedzą i rozwiązaniami z innymi osobami, musisz to robić z pasją i z sercem, to musi być coś na czym się znasz, coś co lubisz, coś co kochasz, coś o czym możesz mówić godzinami…

Wiem, wiem, za chwilę mi powiesz – Jacek ja nic nie muszę !!! Jednak chcąc trafić do serc czytelników, to czy tego chcesz czy nie, MUSISZ się czuć w tym temacie, jak ryba w wodzie.

 

Więc o czym tak właściwie pisać?

Pisz o swojej pasji, o swoim hobby, o życiu, o podróżach, o sporcie, o zdrowiu…

Każdy temat jest dobry i w każdej z tych nisz znajdziesz swoich fanów oraz stałych czytelników, których od wpisu do wpisu będzie więcej, pod warunkiem, że do nich trafisz swoim przekazem, oraz swoją osobą.

To nie jest trudne, ale też nie jest łatwe, ponieważ MUSISZ być systematyczny i często będziesz musiał Twoim czytelnikom pomóc indywidualnie rozwiązać ich problem, czasami bezinteresownie za cudowne i wspaniałe słowo “DZIĘKUJĘ” , czasami ktoś wystawi o Tobie dobrą opinię, czasami złą, a znajdą się też takie osoby, które będą chciały Tobie zapłacić za pomoc w rozwiązaniu ich problemu, ponieważ same nie potrafią sobie poradzić, lub wolą zapłacić aby zyskać dla siebie czas.

 

Jesteś na to gotowy?

A więc do dzieła 🙂 

Zobacz teraz video, które nagrałem specjalnie dla Ciebie, aby dokładnie w kilku minutach dać Tobie pełen obraz, o czym tak właściwie możesz pisać na swoim blogu.

Aaaa i jeszcze jedno, nie zapomnij zostawić poniżej po sobie śladu, ponieważ kiedyś również będziesz chciał, aby Twoi czytelnicy dali sygnał, czy to o czym piszesz jest dla nich wartościowe i pomocne 🙂 

6 Replies to “Jak wybrać swoją niszę do blogowania”

  1. Jacku dziękuję za ten materiał. To bardzo pomocny wpis. Na pewno skorzystam. To prawda fajnie jest pomagać ludziom również za pomocą swojego bloga tak jak Ty to robisz i to bardzo praktycznie. Najważniejsze o czym mówisz w nagraniu aby kierować się serem i opisywać własne pasje.

  2. Każdy z nas przychodzi na świat z jakimś talentem. Z czymś, co może stać się jest pasją, miłością i czym może dzielić się z innymi. Czasami to, co dla nas jest oczywiste, dla innych staje się olśnieniem. Blog- świetny pomysł na pierwszy krok w internecie. Uczę się ????

  3. Temat niszy tak rzeczywiscie jest to temat rzeka. Kiedy postanowiłem napisać swojego pierwszego bloga to kompletnie nie wiedziałem o czym mam napisać ale że to miało być związane z zarabianiem to naprawdę temat był głęboki. Zapytałem się mojego mentora o czym mam napisać to właśnie odpowiedział mi tak jak napisałeś. Tylko że moje blogi ja wspomniałem są związane z zarabianiem to musiałem znaleść pomysł na ten temat. I usiadłem wziolem kartkę długopis i zadawałem sobie pytanie z czy ludzie mogą mieć problem a że miał być także napisany eBook to zacząłem szukać w swojej głowie pomysłu wypisałem sobie 50 różnych powodów jakie ludzie mogą mieć problemy i znalazłem. Mój pierwszy blog był na temat problemu z chrapaniem znalazłem produkt najlepszy który może rozwiązać ten problem i zleciłem napisanie ebooka i raportu który był mi potrzebny do utworzenia systemu.

    Po raz pierwszy odwiedziłem twojego bloga myśle że dajesz wspaniała wartość ludziom. Niech korzystaj bo tak wiele ludzi poszukuje w danej niszy rozwiązanie. Trzeba tylko do nich dotrzeć przez różne metody i techniki.

  4. Z prowadzeniem bloga jest trochę jak z rozmową o życiu. Każdy z nas ma swoje pasje, zainteresowania, inaczej spędza wolny czas, woli inny rodzaj pracy, sposób zarabiania pieniędzy i tak dalej. Wielu osobom wydaje się, że nie mają odpowiedniej wiedzy, że ten o to np. Jan Kowalski to może pisać bo on jest po “Fizyce Jądrowej” i on się zna na temacie. Otóż ludzie nie szukają zawiłych wzorów i skomplikowanych recept. Poszukują prostych rozwiązań na codzienne problemy. Udało Ci się rozwiązać choć jeden problem w życiu? To już masz o czym pisać…

  5. Jeśli ktoś czuje swoją misję to temat bloga staje się oczywisty. Jeśli wie dokąd dąży i w jaki sposób chce pomagać oraz jaką wartość chcę przekazać.
    Dziękuje za ten wpis. Kolejne pomysły w głowie ! 🙂

  6. Tak w rzeczywistosci jest. Mamy wiedze na rózne tematy , i te zyciowe i te zwązane z pracą , ale konretnie , trudno wybrac temat na bloga. Twoje rady rozjasniły mi w glowie , i jestem o krok do przodu….dziekuje. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *