Jak budować organicznie listę kontaktów za pomocą bloga

Witam Cię w kolejnym wpisie na moim blogu, w którym powiem Ci, jak wykorzystać własnego bloga do organicznego budowania listy kontaktów, która jest złotem każdego biznesu, dlatego też dzisiejszy wpis nie będzie zbyt długi, ponieważ więcej w tym temacie dowiesz się z załączonego video, w którym krok po kroku pokazuję, co i jak musi być na blogu, aby budować listę kontaktów.

Oczywiście listę kontaktów możemy budować na wiele sposobów, jednak dziś skupimy się na tym, jak budować ją za pomocą bloga i w dodatku, całkowicie organicznie, czyli bezpłatnie.

Aby budować listę kontaktów na własnym blogu, muszą zostać spełnione pewne warunki i musimy uzbroić się w odpowiednie narzędzia, dzięki którym budowanie listy kontaktów, będzie przebiegało w sposób automatyczny.

Oczywiście musisz mieć do tego formularze zapisu, które będą umieszczone w różnych miejscach Twojego bloga, a w których miejscach, pokazuję to dokładnie w nagraniu, bo trudno wytłumaczyć kwestie techniczne bez obrazu osobie, która nie ma za bardzo pojęcia, o czym tutaj mowa.

Kolejnym narzędziem jest autoresponder i o tym również dowiesz się z nagrania, a jeżeli postanowisz, że chcesz działać w ten sposób, to zachęcam Cię do zapoznania się z narzędziami, których sam używam i uważam, że są to odpowiednie narzędzia na start jak i dla osób zaawansowanych i wszystkie informacje o tych narzędziach znajdziesz TUTAJ

Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojego bloga, to zanim zechcesz go powołać do życia, warto przemyśleć, na jakiej domenie będzie on zainstalowany.

Jeżeli chodzi o domenę, to według mnie jest jedna z ważniejszych kwestii, ponieważ ludzie często kupują domenę, która w nazwie ma coś wspólnego z produktem, lub usługą, którą chcemy sprzedać, a według mnie lepiej zbudować bloga w oparciu, o swoje imię i nazwisko, ponieważ to doskonale pomoże w budowaniu Twojej marki osobistej i również taki blog może być wykorzystany, jako Twoja interaktywna wizytówka internetowa.

Często sobie nawet z tego nie zdajemy sprawy, jak ważne jest budowanie wizerunku i marki osobistej w internecie, a warto zapamiętać najważniejszą kwestię, że ludzie kupują tylko od osób, które poznają, które polubią i którym zaufają, a właśnie blog oparty o nasze imię i nazwisko przyspiesza cały ten proces…

Kolejny element, to wybór serwera (hosting) na którym osadzimy naszego bloga… i tutaj pojawia się pewna pułapka, ponieważ większość rejestratorów domen w pierwszym roku daje nam możliwość skorzystania z hostingu za śmieszne pieniądze, jednak w większości przypadków oczy na się otwierają gdy trzeba przedłużyć hosting na kolejny rok i tutaj opłaty nie są już takie przyjazne, dlatego ja polecam korzystać z serwisów, gdzie mamy cały pakiet narzędzi, które są nam potrzebne do prowadzenia nie tylko bloga, lecz mamy wszystko co jest potrzebne do budowania zautomatyzowanej maszynki, która później pracuje dla nas i za nas przez 24h na dobę przez długie lata.

Oczywiście ludzie często kombinują i mówią, to ja sobie na pierwszy rok wezmę hosting u rejestratora, bo jest za grosze, a za rok dopiero gdzieś przeniosę swojego bloga…. i tutaj często zaczynają się schody, ponieważ okazuje się, że sami nie potrafimy tego zrobić, więc musimy to komuś zlecić, a to generuje dodatkowo, często nie małe koszty… dlatego jak masz zacząć robić to profesjonalnie, bez przykrych niespodzianek, zacznij to robić we właściwy sposób, a jeżeli nie wiesz od czego zacząć, wypełnij TUTAJ ankietę kontaktową i napisz, że chcesz uzyskać pomoc w zbudowaniu własnego bloga i taką konsultację, a nawet instalację bloga otrzymasz ode mnie gratis 🙂 Czy to brzmi ok?

Kiedy już masz zainstalowany blog, masz ustawione formularze zapisu, podpięty autoresponder, to pojawia się często pytanie – jak często pisać na swoim blogu artykuły?

Powiem tak:

Kiedy już masz na blogu 6-10 wpisów, które polecam zamieścić, zanim zaczniesz promować swojego bloga, to kontynuacja powinna być systematyczna i nie rzadsza niż raz w tygodniu, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pisać częściej… ważne, że jeżeli przyzwyczaimy naszych czytelników do jakiegoś schematu, to warto przy nim pozostać.

Jest jeszcze wiele innych ważnych kwestii, jednak o tym już powiemy sobie w innym materiale, który będzie poświęcony co i jak na blogu ogarnąć… ponieważ blogowanie jest mega łatwe, jednak trzeba się dowiedzieć, jak i co zrobić pierwszy raz… jakie wtyczki muszą być obowiązkowo, aby wujek Google zobaczył i zaindeksował naszego bloga, oraz aby każdy nasz wpis był dla niego widoczny… bo cóż Ci z bloga, który będzie widoczny tylko w miejscach, w których go udostępnisz, a nie będzie wyszukiwany w google na frazy, których będziesz używać w swoich wpisach… o tym będzie w innych materiałach… a nawet mam nagrany taki kurs od A do Z dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem…

Teraz zapraszam Cię do nagranego video-live, któy poprowadziłem dla moich zamkniętych grup, więc oglądnij go teraz, ponieważ raczej nie będzie ten materiał na zawsze dostępny, jako publiczny.

Jeżeli ten wpis wniósł w Twoje życie jakąś wartość, to koniecznie poniżej zostaw po sobie ślad w postaci komentarza.

Z pozdrowieniami, Twój OnlineMentor – Jacek Stanek

One Reply to “Jak budować organicznie listę kontaktów za pomocą bloga”

  1. Mega wartość Jacku. Dziękuję za wpis. Jeśli ktoś ma pasję, i cel w życiu, warto pisać bloga ale też korzystać ze wskazówek doświadczonych ludzi, uczyć się od nich. Blog nie tylko od pozyskiwania kontaktów ale też być może przyjaźni na całe życie a samo pisanie artykułów jako forma pamiętnika. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *