Jak nie stracić przyjaciół na starcie w nowym projekcie

20170323_112132Hej!!! Ostatnio wiele się dzieje, więc troszkę brakowało mi czasu aby coś tutaj napisać, ale od dziś będę to powolutku naprawiał i będę się z Tobą systematycznie dzielił bardzo wartościową wiedzą, która jest niezbędna aby we właściwy sposób budować zespół, który przetrwa wszystko.

 

Dzisiaj postanowiłem wziąć pod lupę jeden z największych błędów, który popełniają osoby na początku swojej przygody z branżą Network Marketingu.

A więc od rzeczy.

Wiele osób zaczynających przygodę z Network Marketingiem, rusza z dobrą nowiną do swoich znajomych, przyjaciół oraz najbliższej rodziny i nagle spotyka się z falą odrzucenia, z różnych powodów i dzisiaj przedstawię Tobie jeden z nich.

 

Ktoś nam powiedział, że budując biznes, musimy wskoczyć w garnitur i zachowywać się jak biznesmeni. To jest coś, co od samego początku zabija naszych znajomych.  

Znam to z autopsji i dzisiaj chcę Tobie powiedzieć kilka słów na ten temat.

Kiedy wybierasz się do znajomych, przyjaciół czy też rodziny, bądź sobą. Ubierz się tak samo jak ubierałeś się do tej pory, zachowuj się tak samo jak do tej pory, wszystko rób jak do tej pory, a to pozwoli Tobie miękko przejść do rozmowy o projekcie, do którego dołączyłeś.

Zamiast mówić znajomym że masz cudowny biznes, powiedz że właśnie zaangażowałeś się w ciekawy projekt, nie potrafisz im jeszcze tego przedstawić, ponieważ sam nie wiele jeszcze pamiętasz, ale powiedz że nie byłbyś sobą gdybyś ich o tym nie poinformował, bo być może będzie to dla nich szansa. 

Żeby do tego jednak doszło, potrzebna jest wcześniejsza luźna rozmowa i zadanie kilku pytań, dzięki którym zdiagnozujesz ich potrzeby, jeżeli tych potrzeb dokładnie nie znasz.

Jeżeli jednak ktoś wcześniej mówił Tobie, że potrzebuje zarabiać więcej pieniędzy, powiedz wprost:

– Stary zaangażowałem się w projekt, w którym zamierzam zarobić trochę pieniędzy i być może będzie to dobre rozwiązanie również dla Ciebie, a z racji tego że ostatnio mówiłeś że potrzebujesz zarabiać więcej, chcę abyś się temu przyglądnął. Czy możemy się umówić na spotkanie np. w poniedziałek lub środę o 20-tej abyśmy razem mogli oglądnąć konferencję online? Usiądziemy jak zwykle, wypijemy kawę i oglądniemy wspólnie konferencję, abyś mógł ocenić czy jest to coś dla Ciebie czy też nie. Nie mogę Ci nic zagwarantować ani też obiecać, ale chcę abyś to zobaczył, ponieważ może się okazać, że również zobaczysz w tym sens i możliwość na rozwiązanie Twoich problemów. Na który dzień się umawiamy poniedziałek czy środa???

I Tyle !!!

Gwarantuję Ci, że nikt się od Ciebie nie odsunie, jeżeli w ten sposób przedstawisz temat. Oczywistością jest że nie każdy po takiej prezentacji powie radosne TAK, ale z pewnością nikt się na Ciebie nie pogniewa, tylko powie coś w tym stylu: Ok, być może jest to dobre dla Ciebie, ale ja muszę się z tym przespać lub przemyśleć.

To tylko jeden z wielu przykładów właściwej rozmowy, ponieważ nie można korzystać z gotowych wyuczonych formułek, które są sztuczne i nie spójne z Tobą. Zaproszenie i przedstawienie projektu i okazji biznesowej musi być spontaniczne, naturalne i spójne z Tobą.

Mam nadzieję że wykorzystasz to w swoich rozmowach, a dzięki temu Twoi znajomi chętniej będą chcieli poznać projekt w który się zaangażowałeś, oraz nie będą pluć do Ciebie jadem, tylko powiedzą ok, podoba mi się ten projekt i chcę również spróbować, lub powiedzą – nie to nie jest dla mnie, ale wasze relacje nie ulegną żadnej zmianie.

Jeżeli jednak chcesz działać profesjonalnie w branży Network Marketingu i nie chcesz na początku rozmawiać ze swoimi znajomymi, zapisz się na mój bezpłatny kurs, który prowadziłem dla Elitarnej grupy. 

zapiszbutton

skomenntuj

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *