Jak wybrać właściwą firmę MLM?

Witaj Cię w kolejnym wpisie, który być może jest tym, który da Ci sensowną odpowiedź na pytanie – Jak wybrać właściwy MLM dla siebie? Często spotykamy się z tym, że osoba która nie ma doświadczenia, idzie całkiem na oślep, sugerując się tym, co mówi osoba zapraszająca i to jest ok, tylko warto zwrócić uwagę na szczegóły, bo diabeł tkwi w szczegółach.

Otóż większość ludzi mówi stałe slogany, które brzmią:

 • Moja firma jest najlepsza
 • Moja firma ma najlepszy plan marketingowy
 • Moja firma ma najlepsze produkty na świecie
 • Moja firma ma zarąbisty plan samochodowy
 • Moja firma wysyła ludzi na wycieczki
 • U nas nie musisz robić zakupów
 • U nas nic nie musisz, a zarobisz kasę

Słyszałeś już może od kogoś takie słowa?

A może nawet się na to kiedyś złapałeś, a później byłeś rozczarowany, ponieważ nie wszystko wyglądało tak jak było mówione, bo być może okazało się, że produkty, które miały być 100% naturalne, posiadały bardzo szkodliwe dodatki, bo plan samochodowy był tylko dla nielicznych, bo plan marketingowy był dobry, ale tylko dla tych co już mają wysokie piny itd….

Kiedy ktoś mi mówi, że jego firma ma najlepszy plan samochodowy, to zawsze pytam – A powiedz mi:

 • Jak dużą muszę mieć sieć, aby wypracować samochód klasy premium o wartości ok. 200 000zł
 • Czy samochód jest pętlą na szyję w postaci kredytu lub leassingu?
 • Czy muszę posiadać zdolność kredytową, aby odebrać taki samochód?
 • Czy samochodem może kierować moja żona lub moi synowie?

I tutaj często się zdarza, że osoba mówi mi, że trzeba wziąć kredyt lub leassing na samochód, a firma daje pieniądze na ratę… że trzeba zbudować zespół na 1000 aktywnych osób, aby taki samochód odebrać… itd.

Dla mnie taka firma, która każe mi wziąć kredyt na samochód, odpada już na starcie, ponieważ w swoim życiu miałem już takie pętle na szyi w postaci kredytów i leassingów, które niegdyś zaciągnąłem uruchamiając swoją działalność gospodarczą, a kiedy pojawiły się kłopoty finansowe w mojej firmie, żaden bank nie powiedział, abym sobie zrobił przerwę w spłacie, tylko musiałem szukać szybkiego rozwiązania, aby bank mnie nie zlicytował.

Kolejny slogan to: Moja firma ma najlepsze produkty na świecie 😀

Często z uśmiechem mówię – Gratuluję, bo ja nie znam produktów wszystkich firma na świecie, dlatego podziwiam. Czy aby na pewno przetestowałeś produkty wszystkich firm na świecie?

Kolejna dobra historyjka to: U nas nie musisz nic kupować, a zarobisz kupe kasy 😀 😀 😀

Jak i ktoś mówi, że nie muszę nic kupować, to jest dla mnie sygnał, że trzeba wiać, bo gość szuka jeleni, którzy coś tam kupią albo wpłacą, a on za to zgarnie prowizje. Bo nie da się zarabiać w żadnym biznesie, jeżeli nie ma obrotu towarami lub usługami. Pieniądze biorą się tylko ze sprzedaży towarów i usług. Koniec kropka.

Nie da się więc mówić, że moja firma pod jakimkolwiek aspektem jest najlepsza na świecie, może być jedynie najlepsza z tych, które miałem okazję poznać… dlatego nie psujmy opinii o naszej wspaniałej branży, jaką jest Marketing Sieciowy, ponieważ złe opinie lecą później na całą branżę, a nie tylko na poszczególne firmy.

Więcej przykładów szczegółowo omówionych znajdziesz poniżej w nagraniu video, do którego Cię zachęcam, ponieważ był on prowadzony w formie live, więc moi widzowie również dodali swoje wartości…

A jeżeli chcesz porozmawiać ze mną, wypełnij ankietę TUTAJ a być może się okaże, że znajdziemy wspólny mianownik w drodze na szczyt…

One Reply to “Jak wybrać właściwą firmę MLM?”

 1. Brawo. Bardzo dobry artykuł. W dzisiejszych czasach niestety ludzie nie tak jak trzeba powinni szanowac po pierwsze swoje zdrowie, prace i pieniądze. Trochę odbiegnę od tematu. Powinni szanować siebie przede wszystkim. Chcą być wolni finansowo, tryskać zdrowiem i energią ale niestety boją się wziąć życie we własne ręce i zacząć coś zmienić. Boją się mlm bo niestety gdzieś kiedyś źle ktos to przekazał i tak właśnie rodzą się plotki.brak zaufania i strach przed nieznanym. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *