Poznaj 8 tipów, które odmienią Twoje rezultaty w marketingu sieciowym MLM

Witam Cię w kolejnym artykule, w którym poznasz 8 tipów, które odmienią Twoje rezultaty w marketingu sieciowym MLM. Oczywiście wszystko to co dzisiaj przeczytasz oraz usłyszysz w nagraniu video, które dla Ciebie przygotowałem, to zbiór moich doświadczeń i umiejętności, które nabyłem w ostatnich 7 latach działania w branży Marketingu Sieciowego i które doprowadziły mnie do ponadprzeciętnych wyników. Jestem również przekonany, że jeżeli zastosujesz te wskazówki u siebie, to z pewnością rezultaty będą mierzalne oraz doprowadzą Cię do dużego sukcesu w MLM.

Przeczytaj więc ten wpis do końca, lub odsłuchaj video, ponieważ są to mega ważne wskazówki, które zmieniły już rezultaty wielu osób i zmienią również Twoje, jeżeli je tylko u siebie zastosujesz…

Jeżeli chcesz więc działać i mieć rezultaty, przy użyciu social mediów, a może już działasz, jednak Twoje rezultaty nie zadowalają Cię w pełni, to ten artykuł jest z pewnością właśnie dla Ciebie.

To co najważniejsze w działaniu przy użyciu social mediów, to dbałość o to, aby Twój profil FB, INSTA czy inny, był systematycznie aktualizowany.

Zacznijmy więc od pierwszego tipu.

#1 Pierwszym najważniejszym elementem w social mediach, to zdjęcie profilowe, które koniecznie musi być aktualne, a nie sprzed kilku lat. Oczywiście na zdjęciu powinna być Twoja osoba, a nie jakiś kotek czy piesek… i nie myśl tutaj, że nie lubię zwierząt, tylko zdjęcie profilowe ma być częścią Twojej najlepszej wizytówki… to zdjęcie musi ię wyróżniać z tłumu, więc zadbaj o to, aby było najlepsze, jakie tylko możesz tam wstawić.

Co więc jest ważne w zdjęciu profilowym?

Najlepiej aby za Tobą było gładkie tło… Kolor ubrania, który rzuca się w oczy, czyli czerwony, zielony, żółty i pochodne tych kolorów, jednak warto zwrócić na to uwagę, aby kolor nie był niebieski, ponieważ zleje się z całością Facebooka, który szatę ma koloru niebieskiego…

Zdjęcie powinno być przejrzyste, z uśmiechem, oraz wzrokiem skierowanym do kamerki i pod żadnym pozorem nie może być to zdjęcie w okularach przeciw słonecznych, ponieważ nowa osoba, która odwiedza Twój profil pierwszy raz, nie będzie miała do Ciebie zaufania, a bez tego nic ciekawego się nie wydarzy.

Tip drugi to zdjęcie w tle

#2 Zdjęcie w tle ma ogromne znaczenie, ponieważ to zdjęcie decyduje również o tym, czy zrobi efekt WOW, na osobie, która po raz pierwszy odwiedza nasz profil. Bo pamiętaj, że dobre pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz, więc warto o to zdjęcie zadbać i zrobić go również jak najlepiej.

Co na tym zdjęciu powinno być?

Oczywiście ma to być spójne z Tobą, może więc na tym zdjęciu Twoje wielkie marzenie -(co warto napisać w opisie zdjęcia) może to być zdjęcie, które pokazuje Twój sukces… może być to zdjęcie, które opisuje to czym się zajmujesz. Ważne, aby było autentyczne i prawdziwe, więc nie rób nic na pokaz i nie pokazuj tam rzeczy, które mijają się z prawdą, ponieważ widzę wiele profili, gdzie na zdjęciu w tle, stoi gościu obok pięknego samochodu, o wartości kilkuset tysięcy złotych, a ten samochód nie jest jego, a opis wskazuje na to, jakby był właścicielem tego samochodu… więc kategorycznie nie pokazuj tam czegoś co nie jest prawdą, ponieważ rynek szybko Cię zweryfikuje i sprowadzi do poziomu parteru…

Tip trzeci to nota biograficzna – czyli kilka słów o Tobie

#3 Nota biograficzna to nic innego, jak opisanie kilku zdań o sobie… czyli piszesz skąd jesteś, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz i dlaczego tam zmierzasz… Czyli ujmując prościej, opisz tam czym się zajmujesz, co robiłeś do tej pory, dlaczego robisz coś dodatkowego i jaka jest Twoja wizja i misja. Warto również pamiętać o tym, aby uzupełnić większość zakładek takich jak: kontakt, miejsce zamieszkania, związek itd.

Kolejny czwarty tip, to zdjęcie wyróżniające

#4 Czym jest zdjęcie wyróżniające i gdzie ono się znajduje? Otóż zdjęcie wyróżniające na facebooku, kiedy przeglądamy profil na komputerze czy laptopie, znajduje się ono po lewej stronie, tuż pod naszą prezentacją. Czasem jest tam kilka Twoich zdjęć, jednak polecam wstawić tam jedno wyjątkowe, które będzie przedstawiało również to, czym się zajmujemy i jak możemy komuś pomóc… może być to dostęp do jakiegoś poradnika PDF, czy też poradnika video… może być to zdjęcie, które przedstawia Twoją pasję, hobby itd. ważne aby w opisie było opisane o co chodzi… jednak osobiście polecam dać tam grafikę, która będzie przykuwała uwagę osoby odwiedzającej nasz profil… możesz to sprawdzić i przeanalizować, odwiedzając mój profil FB, do którego możesz przejść bezpośrednio TUTAJ

I teraz może powiesz, no ale ja nie potrafię robić takich grafik, jak robi Jacek…. i wiesz co? Ja też kiedyś nie umiałem, jednak życie mnie przekonało do tego, aby każdego dnia uczyć się czegoś nowego… i dziś ja potrafię robić takie grafiki, oraz pomagam innym nauczyć się tego robić, jeżeli więc chcesz się nauczyć, jak robić unikalne grafiki w prosty sposób, przejdź teraz TUTAJ i odbierz bezpłatny kurs video, w którym pokazuję, jak robić unikalne grafiki, nie mając doświadczenia i co ważniejsze, nie musisz do tego posiadać żadnego graficznego programu.

Tip piąty – Unikaj spamu

#5 Spam to szeroko pojęte zagadnienie i czasami spamujemy, nie mając pojęcia o tym, że to robimy, bo być może ktoś nam nie powiedział, że to jest spam, albo nie mamy pojęcia, czym jest spam.

Odnosząc się do częstego spamu na facebooku, to powiem Ci, co mam na myśli i co jest uważane za spam.

Aby nie być odbieranym za facebook’owego spamera, nie wysyłaj zaproszeń do znajomych ludziom, jeżeli nie poznałeś ich profilu, więc nie masz pojęcia kim tak na prawdę są, czym się zajmują i jakie są ich pasje oraz hobby… to tak po krótce… drugi element, jeżeli już piszesz do danej osoby wiadomość, to nie używaj metody kopiuj – wklej pisząc tekst typu “Zapraszam Cię do znajomych bo widzę, że się rozwijasz, a lubię się otaczać takimi ludźmi” Taki tekst to wyświechtany slogan, który nie prowadzi w dobrym kierunku.

Zamiast tego, przeglądnij dobrze profil osoby, skomentuj i polajkuj u niej wpis i tutaj też warto się zaangażować i nie pisać na odczepne np. “Fajny wpis” tylko napisz komentarz od serca i spójny z tym co na prawdę myślisz.

Tutaj podam Ci przykład

Osoba, której profil przeglądasz lubi zbierać grzyby, bo pokazuje to na swoim profilu i Ty również lubisz to robić, więc już macie wspólne zainteresowania. Jeżeli widzisz taki wpis, to napisz wartościowy komentarz typu – “O widzę, że mamy podobne zainteresowania 🙂 Widzę, że zbiory się udały. Powiedz mi, w jakich okolicach najczęściej zbierasz grzyby?” Kiedy osoba odpisze, a w 99,99% osoba to zrobi, to podziękuj w komentarzu za odpowiedź i od razu przejdź do rozmowy na messenger i wtedy zaproś do znajomych. Pogadajcie o tych grzybach i prowadź rozmowę tak, aby osoba chciała się o Tobie dowiedzieć czegoś więcej. Zajdź więc na to twórczy i prawdziwy sposób. A więcej o tym mówię w nagraniu video poniżej…

Tip szósty to – Znajdź twórczy sposób na podtrzymanie kontaktu

#6 Dla wielu osób, jest to nie lada wyzwanie, a według mnie jest to najłatwiejsza czynność, jaką możemy wykonywać, pod warunkiem, że zanim zaczniemy nawiązywanie znajomości, ustalimy sobie właściwą grupę docelową, czyli nawiązujemy kontakty z osobami, które mają coś wspólnego z naszymi zainteresowaniami, pracą, stylem życia itp.

Kiedy kontaktujemy się z osobami, które jak powiedziałem wyżej, mają coś wspólnego z nami, to rozmowa z nimi staje się prawdziwą przyjemnością i zawsze znajdzie się temat, na który można wymienić parę zdań i szybko znajdziemy wspólny język… później dowiemy się, co osoba porabia na co dzień i często w tym miejscu osoba zapyta nas o to samo… i wtedy jest przestrzeń na to, aby podzielić się tym, co my robimy…

I tutaj większość osób robi kolejny błąd, próbując ludzi przekonać do swojego projektu

Jednak o tym nie będę tutaj pisał, ponieważ kilka tygodni temu napisałem wpis w tym temacie, więc możesz go później przeczytać TUTAJ

Kolejny już siódmy tip to Twoje posty w social mediach

#7 Wiele ludzi i być może również Ty, szuka wartościowych kontaktów w social mediach, więc pierwszą analizę robimy po tym, jakie wpisy dana osoba ma na swoim profilu, więc teraz przyglądnij się, jak wygląda Twój profil, czy obecne wpisy oddają pełny obraz Twojej osoby? Czy na profilu jesteś często Ty, czy może rzadko pojawiają się tam Twoje zdjęcia, czy to z życia biznesowego, czy też prywatnego?

Tak, facebook czy instagram, to miejsca gdzie Ty masz być na pierwszym miejscu, a dopiero później inne publikacje i tak jak pisałem na początku dzisiejszego wpisu, wszystkie publikacje muszą być aktualne, bo to pokazuje, że jesteś osobą aktywną, więc średnio wpis warto robić minimum 3-4 razy w tygodniu i to co najważniejsze, to róznorodność wpisów.

Jakie więc wpisy robić na facebooku?

Tak jak napisałem powyżej, wpisy muszą być różnorodne, więc je przeplataj: jesteś na spacerze, zrób sobie selfie i napisz kilka zdań, dlaczego np. warto chodzić systematycznie na spacery…. jesteś na szkoleniu, zrób selfie i napisz gdzie, dlaczego i po co tam jesteś… czytasz książkę, podziel się fotką i napisz kilka słów, które z niej dziś dla siebie zabrałeś…. może wydarzyło się u Ciebie coś śmiesznego, to też o tym napisz… byłeś na rybach lub grzybach, napisz, dlaczego to robisz….

I czas na ostatni ósmy Tip – Bądź AUTENTYCZNY

Jeżeli chcesz budować z ludźmi dobre i długofalowe relacje, które może kiedyś przełożą się na budowanie wspólnego biznesu, to nie ma tutaj miejsca nawet na najmniejszą “ŚCIEMĘ” bo każde nawet najdrobniejsze kłamstewko ma bardzo krótkie nogi i wcześniej czy później wyjdzie na wierzch, dlatego wszystko buduj oparte o prawdę.

Jak to powiedział jeden z klasyków, pod którym podpisuję się obydwoma rękami: “Jeżeli jesteś autentyczny i mówisz prawdę, to nigdy nie musisz pamiętać o tym, co komu mówiłeś”

To jest według mnie złota zasada, która prowadzi do ogromnych sukcesów, bo nie wyobrażam sobie budowania biznesu opartego na fundamencie kłamstwa, ponieważ taki fundament jest bardzo kruchy… więc wyobraź sobie, że zbudowałeś duży biznes, w który włożyłeś mnóstwo czasu i pracy i nagle fundament zaczyna pękać, bo pewne kłamstewko wyszło na jaw… nie warto więc ściemniać, a warto być autantycznym…

Kończąc dzisiejszy wpis, nie byłbym sobą, gdybym nie dołożył jeszcze czegoś, czyli dziewiąty TIP, który uchroni Cię przed sporami i niepotrzebnymi konfliktami z ludźmi.

Nigdy, ale to nigdy nie pisz w social mediach wpisów o tematyce politycznej, ani też o tematyce religijnej.

Pomyślisz penie – a co mi tu Jacek będzie mówił, o czym ja mam pisać, a o czym nie, jeżeli mam ochotę napisać trochę o partii, którą uwielbiam i popieram…

Wyobraź sobie taką sytuację

Jesteś zwolennikiem partii A i piszesz wpis o niej, jednak w gronie Twoich znajomych są zwolennicy partii B i partii C więc sam teraz pomyśl, co za chwilę może wyniknąć pod takim wpisem… taki wpis może kogoś urazić, może wywołać się pod nim nieprzyjemna dyskusja, a dzięki niej, możesz pożegnać bardzo wartościowe kontakty i tylko przez to, że poróżniła was polityka… tak samo jest z tematami religinymi.

Dlatego takie tematy omijaj szerokim łukiem i powiem Ci z własnego doświadczenia, że można budować świetny biznes z ludźmi, którzy są innego wyznania niż my, popierają inną partię niż my, ważne, aby każdego akceptować takiego, jakim jest, bez względu na to, jakiego jest wyznania, czy też jaką partię popiera. Dlatego te tematy zostaw w spokoju… A kiedy ktoś Cię o to zapyta, jakiego jesteś wyznania, czy też jaką partię popierasz, to zadaj mu pytanie – A czy to ważne? Czy to jakiego ja jestem wyznania może mieć wpływ na budowanie wspólnego biznesu?

Jak zawsze zapraszam Cię do oglądnięcia video, które nagrałem specjalne dla Ciebie i być może jest to jeden z najważniejszych przekazów, który będzie miał największy wpływ na twoje rezultaty w marketingu sieciowym.

Nie zapomnij zostawić po sobie śladu poniżej w postaci komentarza, a jeżeli chcesz ze mną porozmawiać osobiście, wypełnij ankietę kontaktową TUTAJ

Z góry dziękuję 🙂 Twój OnlineMentor –

Jacek Stanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *