Dlaczego klient nie kupuje – jak zamknąć sprzedaż

Dlaczego klient nie kupuje – jak zamknąć sprzedaż

Dlaczego klient nie kupuje - jak zamknąć sprzedażDlaczego klient nie kupuje i jak zamknąć sprzedaż to bardzo często zadawane pytanie przez niedoświadczone osoby. Wiele osób spotyka ten problem na początku swojej przygody z marketingiem, mimo tego że przez całą rozmowę klientowi podobało się to o czym była rozmowa, a sprzedaż nie została zamknięta.


Często słyszę pytania: Jacek dlaczego tak rzadko udaje mi się zamknąć sprzedaż? Otóż żeby po prezentacji produktu nastąpiła sprzedaż, musimy używać odpowiednich słów.

Co musisz zrobić aby zamknąć sprzedaż ???

Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy i zapoznaniu się z potrzebami klienta użyj prafrazy, ale pamiętaj ! żeby to zrobić musisz uważnie słuchać tego co klient do Ciebie mówi i jaki ma problem. Poniżej kilka przykładów parafrazowania.

Dlaczego klient nie kupuje - jak zamknąć sprzedażNie używaj wszystkich parafraz podczas jednej rozmowy sprzedażowej, wybierz dla siebie kilka z nich, i jeżeli usłyszysz od klienta 3x TAK otrzymasz potwierdzenie chęci posiadania oferowanego produktu,  wtedy przechodzisz do końcowego etapu czyli podpisanie umowy, lub sprzedaży konkretnego produktu.

Kolejną ważną rzeczą podczas rozmowy sprzedażowej, jest używanie Truizmów  np.

– Ludzie mówią że……

– Wiele osób uważa, że ……

– Dostrzega się że……

– Większość naszych klientów…….

Aby sprzedaż zamknąć po prostu musisz używać odpowiednich słów, ponieważ ludzie bardzo lubią kupować, ale nie lubią jak się im sprzedaje, a co jeszcze gorsze to jak się im coś wciska.

Aby zmienić słownictwo podczas rozmowy sprzedażowej, musisz zacząć od samego siebie, zmieniając swoje codzienne słownictwo. Poniżej zamieszczam podstawowe słowa, które warto zamienić, a zmieni się Twoje życie oraz poziom Twojej sprzedaży.

Dlaczego klient nie kupuje - jak zamknąć sprzedaż

Ze sprzedażą jest jak z życiem codziennym. Jeżeli mówisz do żony:

-kochanie powiem Ci coś ale nie denerwuj się,  lub

-nie myśl o tym jak cię boli głowa, lub

– kupując mój produkt nie będziesz musiał się martwić o…..

Używając takich słów w umyśle drugiej osoby budzisz lęk, wywołujesz strach, więc musisz to koniecznie zmienić, używając innych słów.

– kupując mój produkt otrzymasz bezpieczeństwo…

– jeżeli staniesz się posiadaczem …. zawsze będziesz miał …….

Aby każda Twoja sprzedaż kończyła się zamknięciem sprzedaży, musisz nauczyć się używać odpowiednich słów i zwrotów, a wtedy zakończą się Twoje problemy. Daj klientowi rozwiązanie na jego problemy, nie przekonuj, nie wciskaj na siłę i zbuduj relację, a klient na długo zostanie Twoim klientem.

Dziękuję że przeczytałeś/aś kolejny mój wpis. Koniecznie skomentuj poniżej, i kliknij LUBIĘ TO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *